توضیحاتی مختصر از حج از دید میقات حج

سخنی از امام کاظم (ع)
آبان ۴, ۱۳۹۵
فیش حج
بی حجابی دختری در مراسم حج امسال
آذر ۷, ۱۳۹۵

خرید فیش حج
حج چیست ؟

میقات حج دراین مقاله توضیح میدهد :

حج یکی از مهم ترین و شکوه مند ترین عبادتهای اسلامی است.اعمال و مناسک آن گذران دوره آموزشی سیر و سلوک انسان به سوی خداوند است و حاجی در آن دیار انسان و فرشته خوبی است که همراه فرشتگان الهی در بیت و المعمور به طواف خانه خدا میپردازد.
حجاج و پرداخت واجب مالی : یکی از مسائل مهم حج تهیه نمودن و خرید فیش حج است و مسئله مهم تر، مباح بودن لباس احرام است. مسئله خرید و فروش فیش حج بر حجاج محترم است .
مهمان خدا : امام صادق (ع) میفرمایند: کسانی که به عمره یا حج مشرف میشوند ، مهمان خدا بوده و اگر مهمان از صاحب خانه درخواستی کند وی به آنها می بخشند و اگر مهمانان خدا را بخوانند وی که کریم بوده اجابتشان میکند.
چگونگی شکل گرفتن کعبه: قرن ها پیش مرد،زن و کودکی تنها با چند قطعه سنگ سیاه و بدون هیچ تزئین و ترکیبی در نزدیک مکه نهادند، مکعبی بود به نام کعبه.حج نخستین بار در دین حضرت ابراهیم شکل گرفت.
میقات حج در ادامه گفت: حج یکی از مهم ترین فروع دین در اسلام است و مسلمانان با یک سری شرایطی که بر آنها واجب است عمل کنند، مثلا در دهه اول ماه ذی الحجه به مسجد الحرام رفته که در شهر مکه در عربستان سعودی قرار دارد، و جمعی از اعمال ستایش و نیایشی خود را انجام میدهند.

به بعضی از اتفاق های مرگباری که در آئین حج رخ داده میپردازیم :

سال ۱۹۹۴ : دویست و هفتاد نفر در اثر ازدحام و شلوغی جمعیت کشته و زخمی شدند.
سال ۱۹۹۷ : سیصد و چهل و سه حاجی کشته و هزار و پانصد نفر مجروح شدند.
سال ۲۰۰۶ : سیصد و چهل و پنج نفر در مراسمی جهت توهین و سنگ زنی به شیطان کشته شدند.
سابقه های تاریخی و کهن کعبه :
همان طور که میدانید کعبه به فرودگاه فرشتگان الهی معروف است وبیشتر اما برخی از مردم در خلاف این باورند.پیشینه کعبه فراتر از ابراهیم خلیل و فرزندش اسماعیل دارد. روایات زیادی در مورد این سرزمین رویایی و مکعب شنیده اید اما ارزش بالای مکه و سخنان زیادی که در این باره شنیده اید این شهر را صد برابر مناسب با پایگاه توحید کرده است.
اهمیت حج از دید قرآن : سوره حج بیست و دومین سوره قران است و تعدادی از سوره ها از اهمیت آن جوهر به قلم آورده اند مثل سوره های : بقره، آل عمران و توبه و همچنین مائده .

اگر تا به حال به خرید فیش عمره و یا فیش حج اقدام نکرده اند هر چه سریع تر به سایت www.mighathaj.com مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *