وسایل و ملزومات مورد نیاز در حج
وسایل و ملزومات مورد نیاز در حج
دسامبر 29, 2019

توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99

توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99

امروز در میقات حج مرجع قیمت گذاری فیش حج تمتع و عمره ، میخواهیم چند توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99 که زائران پیش از اینکه به مکه بروند بایستی حتما این نکات را بخوانند تا به مشکل خاصی بر نخورند.

 

توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99

سفر حج یک سفر کاملا معنوی و مهم برای تمامی مسلمین جهان است. اگر شما قصد سفر به خانه خدا را دارید حتما توصیه ضروری برای زائران حج که در زیر اشاره شده را مطالعه کرده تا سفری بی دردسر داشته باشید.

نکته های پزشکی برای زائران حج تمتع 99 :

در تمام جلسات آموزشی کاروان ها شرکت و برای انجام معاینات و تشکیل پرونده سلامت خود اقدام کنید و هرگونه توصیه ها پزشکی کاروان خود را گوش کرده و حتما به آن عمل کنید.

حتما سوابق پزشکی خود را به اطلاع پزشک کاروان برسانید و در سفر همراه خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل به پزشک حج نشان داده شود.

10 روز قبل از اعزام حتما برای تزریق واکسن مننژیت اقدام کنید و کارت زرد پس از تزریق واکسن را هنگام ورود به عربستان همراه خود داشته باشید.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن هرروز 30 دقیقه قبل از صبحانه نصف لیوان آب جوش وعسل میل کنید و پودر آویشن و نعناع برای مصرف همزمان با تخم مرغ و پنیر همراه داشته باشید.

قبل از اعزام به حج تمتع حتما خود را برای پیاده روی حضور در اجتماع بزرگ و زندگی جمعی و همچنین استفاده از توالت فرنگی و مانند آن آماده کنید زیرا برای 30 روز سبک زندگی شما قرار است تغییر کند.

زائرینی که از مواد مخدر استفاده میکنند باید قوانین سخت کشور عربستان را در این خصوص نادیده نگیرند:اعتیاد در عربستان جرم است و اگر از زائری به هر میزان مواد مخدر کشف شود تا پایان حج دستگیر و زندانی خواهد شد.

حتما قبل از سفر حج زیاد پیاده روی کنید و عضله های پای خود را تقویت کنید تا در سفر حج به مشکل بر نخورید.

به جای مصرف نوشابه های صنعتی و نوشیدنی های گازدار از شربت آبلیمو و عسل استفاده کنید و کمی داخل آن دارچین بریزید.

قبل و بعد از خوردن غذا اگر محدودیتی در مصرف نمک ندارید  مقدار کمی نمک مزه مزه کنید برای سم زدایی بدن.

ساعت خواب خود را تنظیم کنید کم خوابی باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن می شود و مریضی ها راحت تر در بدن شما نفوذ میکنند پس در شبانه روز حتما 6 الی 7 ساعت خواب را داشته باشید.

 

توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99

توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99

 

متشکریم که همراه همیشگی میقات حج مرجع قیمت گذاری فیش حج تمتع و عمره هستین

ممنون میشیم مطلب “توصیه ضروری برای زائران حج تمتع 99” را برای دوستان خود و زائرین دیگر نیز ارسال نمایید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *