کاهش کلی سهمیه حج تمتع و حذف سهمیه اقشار خاص

خداوندا (شعر)
شهریور ۶, ۱۳۹۳
خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

کم کم صدای « لبیک اللهم لبیک، ان الحمد والنعمه لک والملک لا شریکلک لبیک» خواهد پیچید. هنگام حج فرا خواهد رسید و خبرهای زیادی در رابطه با حج تمتع به گوش می رسد. قلب ها از جا کنده شده است و منتظر اعلام شماره فیش حج برای اعزام به سرزمین وحی می باشد.

در چند روز اخیر اخباری در رابطه با کاهش سهمیهایران د حج تمتع ۹۴ اعلام شده است.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در نخستین همایش بین المللی پزشکی حج و زیارت کشورهای اسلامی بیان کردند «باید در این کنگره که با حضور نمایندگان سایر کشورها برگذار می شود از همه ظرفیت ها استفاده کرد.

حج تمتع امسال با اعزام هفتادو پنج هزار زائر ایرانی آغاز می شود. متاسفانه دولت عربستان حدود ۲۰ هزار نفر سهمیه حجاج حج تمتع ایران را کم کرده و ما امیدواریم در این تصمیم تجدید نظر کند، چرا که ما هر سال جمعیتی حدود ۹۵ هزار زائر را به عربستان اعزام می کردیم. اما امسال این سهمیه کاهش یافته است.

همچنین سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه در موسم حج سال گذشته سهمیه هایی به برخی اقشار داده می شد، گفت در حج تمتع سال آینده تمام سهمیه ها به جز سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران حذف شده است. که این عدد برابر با ۵۲۰۰ نفر هستند که از این تعداد ۴۸۰۰ سهمیه مستقیم به بنیاد شهید و ایثارگران اهدا و ۴۰۰ سهمیه به نخبگان و ایثارگران کشور که کار ویژه ای در انقلاب انجام داده اند اعطا می شود. سهمیه حج تمتع هنرمندان و دانشجویان حذف خواهد شد.

ما یک ملیون و پانصد هزار نفر متقاضی اعزام به حج تمتع داریم که فیش حج تهیه کرده اند داریم در صورت اختصاص سهمیه به سایر اغشار زمان انتظار این افراد بیشتر می شود.».

در پایان این خبر جمله ای از علی شریعتی در تعریف حج خالی از لطف نخواهد بود:

حج: یعنی آهنگ، مقصد یعنی حرکت نیز هم. و همه چیز با کندن از خودت، از زندگیت و ازهمه علاقه‌هایت آغاز می‌شود، مگر نه که در شهرت ساکنی؟ سکونت، سکون، حج نفی سکون.چیزی که هدفش خودش است یعنی مرگ.

متقاضیان خرید و فروش فیش حج می توانند در داخل این سایت نسبت به فروش و یا خرید فیش حج عمره یا حج تمتع خود اقدام نمایند.

4 دیدگاه ها

 1. سینا گفت:

  ای بابا حساب کرده بودیم رو حج دانشجویی

 2. حسین گفت:

  الان میشه فیش حج تمتع خرید؟؟؟
  قیمتش چنده؟

 3. مسعود گفت:

  الان سهمیه خانواده شهدا رو خذف نکردن؟؟؟

 4. مصطفی ملکی گفت:

  به خدا این کارها فقط با آبروی مردم بیچاره بازی کردنه الان دو دوره است پرواز/ما کنسل میشه با کلی ضررو زیان و آبروریزی آقایی که دم از تحریم و کار خیر میزنی چرا خودت/حاظر نیستی پول دبی و آنتالیاتو بدی به فقیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *